O șoferiță a ajuns la spital după ce a intrat într-un autovehicul pe contrasens, în zona Ploiești Vest

O șoferiță a ajuns la spital după ce a intrat într-un autovehicul pe contrasens, în zona Ploiești Vest
Image
Image

O șoferiță în vârstă de 35 de ani a ajuns la spital, noaptea trecută, după ce a fost implicată într-un accident rutier, în zona Ploiești Vest. Potrivit primelor date, aceasta ar fi intrat pe contrasens, unde s-a izbit de un ansamblu de vehicule. 

IPJ Prahova a informat că polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați, marți, în jurul orelor 22.00, despre producerea unui accident rutier pe Drumul Național 1A, în municipiul Ploiești (zona Ploiești Vest).

"La fața locului au fost direcționate echipaje de poliție pentru efectuarea cercetarilor specifice, context în care au constatat că o femeie de 35 de ani aflată la volanul unui autovehicul pe DN1A, ar fi intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule care circula pe sensul opus de mers, condus de un bărbat de 34 de ani.

În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto, care a fost transportată la unitatea medicală pentru evaluare și acordarea îngrijirilor de specialitate.

Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative", a transmis Poliția Prahova.

Cercetările sunt continuate de către polițiști pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii evenimentului, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa foto: Ploieștiul tău